Akordeonový orchestr

RED KEYS BELLOW

Akordeonový orchestr Red Keys Bellow vznikl na Základní umělecké škole Karla Malicha ve školním roce 2015/2016 a navazuje tak, na kdysi proslulý smíšený akordeonový soubor. Ten fungoval pod taktovkou Dagmar Zemanové v letech 1972 až 1990.

Red Keys Bellow začínal jako čistě akordeonový soubor. V průběhu let se rozrostl o zpěvačky a rytmickou sekci (keyboard, kytara, baskytara, bicí) a nyní má kolem 20ti členů. V orchestru je velký věkový rozptyl. Mají zde možnost hrát již malé děti, které to obohacuje o kolektivní práci na skladbách a především se od raného stádia hraní učí zodpovědnosti vůči celku. V orchestru ovšem zůstávají i bývalí žáci školy, kteří se hudbou rádi chodí odreagovat a pobavit.

Repertoár orchestru je zaměřený na populární a filmovou hudbu, která je hráčům nejblíže. Ovšem nezaleknou se ani klasické hudby v aranžmá pro toto obsazení či originální literatury pro akordeon.

Red Keys Bellow pravidelně vystupuje na veřejných koncertech základní umělecké školy ale i na pódiích mimo školu. V roce 2022 vydal své první CD s názvem “Medley in the Red”. Ve školním roce 2022/2023 se orchestr zúčastnil soutěže ZUŠ v kategorii akordeonových orchestrů, kde získal v posledním krajském kole 1. cenu a nominaci na celostátní soutěž do Dobřan, kde se umístil na 2. místě.

Zakladatelkou Red Keys Bellow je Pavla Bezdíčková, která je zároveň i hlavní aranžérkou orchestru.

Fotogalerie

Facebook

Instagram

YouTube